Що таке тариф на квартплату?
Рішенням сесії Лозівської міської ради від 21 серпня 2006 року були затверджені тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (квартплату) для житлового фонду міської ради. Кількість послуг, передбачених у тарифі на квартплату: по п’ятиповерховим будинкам – 10, по дев’ятиповерховим будинкам – 12.
1. Прибирають прибудинкову територію (12 коп./кв.м.) двірники. Вони здійснюють прибирання майданчиків, садів, подвір’я, доріг, тротуарів, дворових і внутрішньоквартальних проїздів, а також оброблення їх піскосоляною сумішшю у зимовий період. Прибирання територій виконується щоденно у ранкові часи. Також в обов’язки двірника входить прибирання сміття біля сміттєкамер будинків і сміттєвих контейнерів при вивезенні відходів сміттєвозами.
2. Вивезенням твердих побутових відходів (ТПВ) та їх утилізацією (4,8 коп./кв.м.) опікуються підприємства КП “Комсервіс” (м-ни 3,4,5) та ПП “Бумеранг-2” (м-ни 1,2,6,9) згідно укладених угод із житлово-експлуатаційними підприємствами, які обслуговують житлові будинки. При розрахунку цієї послуги враховувалася норма накопичення ТПВ на одного мешканця у середньому за місяць, вартість вивезення та утилізації 1 куб.м. ТПВ, яка визначається за калькуляцією підприємства, із яким укладена угода.
3. В обслуговування внутрішньо-будинкових систем тепло-, водопостачання й водовідведення (18 коп./кв.м.) входить: періодичні огляди вказаних систем (2 рази на рік), аварійне усунення течі у трубопроводах, приладах, запірної арматурі, чистка систем каналізації у підвалі та на стояках труб будинку. Житлово-експлуатаційне підприємство обслуговує усі мережі, розміщені від зовнішньої стіни будинку до внутрішньої стіни квартири. Ремонт у квартирах (каналізації, сантехніки, приладів опалення) проводиться за рахунок мешканців.
4. В обслуговування димовентканалів (1,2 коп./кв.м.) входить: очистка димовентиляційних каналів будинку, перевірка тяги у квартирі та поточний ремонт каналів. Обслуговування димовентканалів здійснюється один раз на рік або раз у 3-6 місяців у приміщеннях, де встановлено газові прилади. Акти обстеження димовентканалів будинку здаються у КП “Дирекція єдиного замовника”.
5. У поточний ремонт (20 коп./кв.м.) входить: ремонт та відновлення в деяких місцях вимощення, що осіло (до 10%), стиків великоблокових та великопанельних стін, ремонт покрівлі (до 10% від загальної площі даху), заміна невеликих ділянок трубопроводу опалення (до 6%), часткова заміна трубопроводу при усуненні нещільностей, витоків систем водопроводу та каналізації (до 7%), дрібний ремонт столярних виробів, тощо. Поточний ремонт виконується по необхідності, яка визначається за підсумками проведених планових та позапланових оглядів.
6. Підготовка житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період (7 коп./кв.м.) : утеплення, скління вікон, ущільнення дверей, закупівля піскосоляної суміші тощо.
7. Освітлення місць загального користування (під’їздів, підвалів, тамбурів, технічних поверхів)
(8 коп./кв.м.). Вартість освітлення визначається за показниками лічильника. Основна частка витрат у цьому виді послуг – електроенергія. Крім того, до цього пункту тарифу включені матеріальні витрати та заробітна плата електромонтерів.
8. Дератизація, дезінсекція (1,2 коп./кв.м.) виконується санітарно-епідеміологічною службою згідно укладених угод із житлово-експлуатаційними підприємствами, які обслуговують житлові будинки. Дератизація - це винищування та профілактика гризунів. Поява цієї послуги передусім пов’язана з численними скаргами мешканців на зростання кількості пацюків та мишей у підвальних приміщеннях. Дератизація має проводитися двічі на рік, або за потребою. Дезінсекція (винищування комах) має проводитися двічі на рік, або за потребою
9. Ремонт обладнання спортивних, дитячих майданчиків (0,8 коп./кв.м.) (поточний ремонт, фарбування)
10. Прибирання підвалів, технічних поверхів (0,6 коп./кв.м.) проводиться в міру необхідності, але не менше 2-х разів на рік.
|