Приветствую Вас Гость | RSS Среда
15.05.2024, 15:55
Форма входа
Главная Каталог статей Регистрация Вход Поиск
Меню сайта
Категории каталога
Авторские материалы специалистов [5]
Авторские материалы профессионалов и специалистов в области жилищно-коммунального хозяйства
Материалы журналистов, аналитиков [22]
Материалы журналистов, аналитиков и других авторов, которым небезразличны проблемы жилищно-коммунального хозяйства.
Українск. центр нерухомої власності [11]
ТОВ «Група компаній «Український центр нерухомої власності»» - спеціалізована юридична компанія, основною метою діяльності якої є надання підприємствам житлово-комунального господарства послуг спрямованих на ліквідацію дебіторської заборгованості та підвищення платіжної дисципліни населення. Своїм клієнтам ми пропонуємо повний комплекс послуг на всіх етапах роботи із боржниками: • досудове врегулювання спорів; • судовий розгляд справ; • примусове стягнення боргу; • викуп боргів.
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 382
Статистика
Главная » Статьи » Материалы Веб-ресурсов » Авторские материалы специалистов

Міністр ЖКГ: Ми усі знаємо, що стан галузі - критичний

На чаті в Кореспондент.net міністр житлово-комунального господарства Олександр Попов розповів про те, чи готова галузь до зими, у якому стані вона знаходиться і як боротися з бездіяльністю місцевих ЖКГ.

Міністр ЖКГ: Ми усі знаємо, що стан галузі - критичний

На чаті в міністр житлово-комунального господарства Олександр Попов розповів про те, чи готова галузь до зими, у якому стані вона знаходиться і як боротися з бездіяльністю місцевих ЖКГ.

Що чекає київські хрущівки?

Сьогодні питання реконструкції старого житлового фонду актуальне, усі жителі України розуміють, що це дорогий захід. Для цього потрібні ресурси - мільярди доларів. Зараз є доручення Кабінету міністрів для притягнення і використання до реалізації засобів вирішення цієї проблеми. Минулого тижня створена Міжвідомча комісія. Її мета - впродовж місяця підготувати вирішення цього питання. Ми сподіваємося, що зможемо притягнути фінансові механізми залучити до реконструкції небюджетні ресурси.

За кого будете голосувати на виборах?

Звичайно за регіони, я вважаю, що це передбачувана політична сила, і навіть судячи з уряду, адже я туди прийшов недавно, але можу вважати своїх колег як патріотами. Але це не є агітацією. Мені поставили запитання - я на нього відповів.

Ви часто бачитесь з Януковичем?

Так часто - це засідання кабміну, у регіонах, де наше міністерство бере активну участь.

З чого почнеться реформа ЖКГ і в що вона виллється?

ЖКГ почнеться з голосування Верховної Ради по доповненню до Закону України Про загальнодержавну програму реформування ЖКГ до 2010 року. Сьогодні такий закон діє. Але до нього розроблена нова програма. Тому, підтримка радою нової програми - це буде старт до дуже інтенсивного, підкреслюю - інтенсивного - розвитку ЖКГ. Наше бачення полягає в тому, щоб привернути побільше ресурсів до ЖКГ. Ми визначаємо суму на реформу близько 100 млрд грн. Третина з них - гроші держбюджету. Дві третини - надамо можливість місцевим компаніям ЖКГ одержати "дешеві гроші" - позики, що під низькі відсотки можуть бути освоєні на відновлення ресурсів, особливе заощадження енергії. Одним з аспектів буде реформа житлового сектора. Перше - ремонт житлових будинків з їхньою наступною передачею новим структурам власників будинків, які їх у майбутньому будуть експлуатувати. Питання енергозбереження залишається пріоритетним.

Чи залишитеся Ви на посаді міністра ЖКГ після виборів/?

Якщо мова йде про мою інтуїцію, гадаю, що залишуся. Якщо мова йде про серйозні справи - хто може про це сказати. Я сподіваюся, що наш уряд буде працювати і далі. Я звичайно, говорю, як міністр, але намагаюся бути об"єктивним. У нас працює команда професіоналів, люди працюють на знос, щоб скоріше підготувати країну до серйозних перетворень у цій сфері. Чому серйозним? Ми усі знаємо, що стан галузі - критичний, проблеми накопичені десятиліттями. Світова тенденція росту цін на енергоносії може привести до того, що не встигнувши реформувати систему, модернізувати технології, провести заміну устаткування на менш енергоємне - можемо зіткнутися з тим, що ціни послуги можуть зрости. Наше завдання - стримати ріст тарифів на житлово-комунальні послуги.

Пане Попов, чи має ЖКГ проводити планові ремонти під"їздів? Де отримати інформацію про план ремонтів? Яка процедура запиту на проведення ремонту під"їзду? Що робити, якщо начальник ЖКГ не реагує на запит і не дає конкретних термінів?(м. Київ)

Ця тема є компетенцією органів місцевого самоврядування. У кожному місті влада до даної проблеми ставиться по іншому до вирішення таких проблем. Що стосується держави. У чому нюанс. Ми вважаємо, що ми з держбюджету повинні виділити певну суму грошей виходячи на один кв м 45-55 грн із держбюджету. Плюс - сума з місцевого, і власні кошти жителів. У такий спосіб буде вирішена дана проблема. У тарифах на ЖКГ не закладена сума на ремонти - тому жодне ЖКГ не відповість на запитання про капремонт. У деяких містах є програми, що виділяють гроші на ремонт житла. З держбюджету на сьогодні виділяються гроші на ремонт аварійних об"єктів, така програма збережеться й у наступному році. Але і цих грошей не досить.

Як Ви ставитеся до часток ЖКГ

Я вважаю, це дуже важливий партнер у житловому секторі, взагалі в ЖКГ, як для населення, так і для влади. У розвитку часток ЖКГ - я б навіть називав їх не ЖКГ, а приватними підприємствами, що формують ринок послуг, і в майбутньому зіграють вирішальну роль у підвищенні послуг населенню. Я це знаю зі свого досвіду роботи в Комсомольску. У нашому місті в 2000 році з"явилися перші приватні ЖКГ. Перевага їх у тому, що є підприємницька ініціатива, немає нормованої форми оплати праці, це дозволяє стимулювати тих, хто працює більш ефективно. Приватний бізнес розширює обсяг послуг, що можуть надаватися населенню. За ними перспектива.

Чи відчуваєте ви на собі протистояння Президента і Кабміну???

Ну, особисто я і міністерство, звичайно, ні, оскільки ми жодним чином не зв"язані з діяльністю Президентської влади. З іншого боку, ми почуваємо обмеження в зв"язку з діяльністю Верховної Ради. Нова редакція ЖКГ, програма загальноукраїнського розвитку ЖКГ, зміни до законів, що регулюють підходи у тарифній політиці - усі ці доопрацювання не прийняті Парламентом. Цілком можливо, що основні заходи, зв"язані з діяльністю ЖКГ можуть бути відстрочені, як мінімум, на півроку, якщо Парламент не почне працювати одразу після виборів.

На скільки процентів зношене загальне господарство ЖКГ?

Є різні підгалузі. Наприклад, якщо взяти теплоенергетику, водопроводи, мережі - на 25% вони мають статус аварійних або старих. Котельне устаткування, що відслужило 25 років - 35%. Найбільша кількість застарілого котельного обладнання в Києві - до 60-70%. Біля чверті устаткування потрібно змінити. Уявляєте, яка це сума в масштабі країни.

Чи може двірник, одержати під час своєї роботи квартиру і через який термін вона перейде в його власність?

Сьогодні законодавством визначена можливість працівникам ЖКГ. Також, як і передача житла військовим і міліції. Але на практиці це дуже складно зробити. У деяких містах проблема вирішується. У деяких - ні. Причина - висока вартість квадратного метра житла. На практиці виходить так: глави місцевих рад самі вирішують кому передавати вільний житловий фонд. У кожного міста свої підходи, я не знаю про рішення всіх міст. Але за законодавством двірникам квартири мають виділятися.

Доброго дня, хотілося б підняти тему непрацюючих ліфтів і дізнатися, чи передбачені бюджетом субвенції виділяються на тільки на папері чи буде реальне фінансування?

Буде реальне фінансування, цього року на це виділено 150 мільйонів, наступного року буде така ж сума. Якщо буде прийнятий бюджет на 2008 рік. Можливо, з наступного року суму буде реально збільшити, для цього задіюються різноманітні програми нових форм фінансування, наприклад, про співробітництво з лізинговими компаніями, будуть узяті кредити. Я вважаю, це треба обов"язково зробити. Ви ж розумієте, ситуація в країні складна. Величезну кількість ліфтів слід замінити, є чіткий підхід. З прийняттям нової програми ЖКГ, є можливість збільшити обсяг фінансування.

Що Вам надано в службове користування - дачі, машини та
інше ?

Машину, звичайно, надано. Будь-який керівник має машину, міністр - тим більше. Щодо дачі - не знаю. Я живу в готелі, родина - у Комсомольску, тому вважайте, що в Києві я на роботі.

Чи не буде переглядатися тариф на комунальні послуги після виборів? Або це залежить більш від розміщення сил у парламенті?

Я не думаю, що парламент може впливати на рішення зв"язані з тарифами. У відповідності з чинним законодавством - це компетенція місцевих органів керування. Багато міст дотують, щоб не піднімати тарифи. А багато хто віддають ці гроші не ЖКГ, а, наприклад, охороні здоров"я, виводячи собівартість на . 100%. Сьогодні по країні близько 93% - це покриття тарифів собівартістю. Якщо вивести на рівень нульової рентабельності - підняти їх на 7%. Це буде малопомітно. Але є міста, на жаль, - де з 2000 року не переглядався тариф. Є місто, не буду називати його, де 23 копійки коштує квадратний метр житла. У міст немає коштів на дотацію. Сектор недоотримує. Уявляєте в якому стані усе пербуває? Я особисто вважаю, що тарифи повинні відповідати собівартості з урахуванням платоспроможності населення. Інша справа - якщо несподіване підвищення тарифів на газ - це може привести до ситуації як у 2006 році. Але передумов таких немає, я можу сказати вам це як член уряду. Ми не очікуємо підвищення тарифів у великому обсязі. Передумов сьогодні для значного підвищення тарифів у нас у країні немає.

Пане Попов, як Ви оцінюєте діяльність Черновецкого на посаді мера Києва?

Найкраще його оцінять люди, що проживають з ним в одному місті та голосували на виборах. Така оцінка буде найправильнішою і об"єктивної. У Києва багато проблем у ЖКГ, але я можу сказати, що Київ відноситься до міст, які маю стратегічне бачення в рішенні цих проблем, стратегічне бачення з привернення інвестицію. Давати оцінку мерові повинні кияни

Чому в Києві так часто спостерігаються перебої з водою - і гарячою, і холодною

Я вже говорив, що в Києві назбирано за довгі роки багато проблемних питань. Для їхнього вирішення необхідний системний підхід, що, існує у фахівців, які працюють в галузях київської нерухомості. Потрібні час і гроші. Київ як ніхто інший активно працює з міжнародними банками в плані привернення коштів. Київ є показовим прикладом у цьому плані. Я думаю, як і загалом по країні, якщо програма розвитку ЖКГ почне працювати, то про стабільну ситуацію як в Україні так і в столиці можна говорити з інтервалом у 3-4 роки.

Вулиця Горького 47 і прилеглі будинки. Гарячу воду відключили на початку літа. Досі не включили. Щось можна зробити?

Напевно, можна, але мені треба про це довідатися. Якщо така проблема існує, ми повинні дати відповідь. Запишемо адресу і спробуємо розібратися.

Скажіть, будь ласка, наскільки активно міжнародні донори й організації беруть участь у вирішенні проблем ЖКГ в Україні?

Ви знаєте, що під час створення міністерства я запропонував створи цілий напрямок з цього приводу. Зараз є заступник міністра, що займається даними питаннями. Ми починаємо співпрацю з міжнародними організаціями і зараз мова йде, зокрема, про притягнення $ 140 млн на розвиток каналізації в близько 30 містах. Наступного року обсяг таких ресурсів може досягти $ 500 млн.

Чи розглядається питання про розкриття мешканцям реальної собівартості послуг підприємств ЖКГ, і якщо так то коли й у якому вигляді?

Це не таємна інформація, ця інформація доступна і будь-яке підприємство ЖКГ, з мого погляду зобов"язано надати таку інформацію. Сьогодні регуляторне законодавство зобов"язує, щоб розрахунки були опубліковані в ЗМІ. І впродовж певного часу будь-який мешканець може внести своє бачення і пропозиції в ці розрахунки. У нас демократична система, але нею мало хто користуємося. Ніхто не зауважує, коли потрібно вносити думку. Але ЖКГ зобов"язано подавати інформацію про вартість і принципи формування тарифів.

Чи буде надаватися  за рахунок державного фінансування соціальне житло?

Буде. Не можу зараз сказати конкретний період часу, коли це може початися. Я сподіваюся, це відбудеться у 2008. Потрібно подолати багато моментів, знайти джерела фінансування. Можу сказати, що уряд цим активно займається.

Де знайти координати приватних ЖКГ у Києві?

Приватних ЖКГ у Києві немає, наскільки я знаю. Є об"єднання співвласників будинків. Інформацію може дати управління житлового господарства

Що робити, якщо ЖКГ не прибирає під"їзд, подвір’я, не ремонтує під"їзд, а гроші за це бере? Суд допоможе? Поверне ЖКГ гроші за те що не робив?

Звичайно, якщо за це беруться гроші - є право споживача. Звернвться у відділ захисту споживачів і отримаєте консультацію, яким чином оформити позов, це абсолютно реальна річ.

Як на практиці має здійснюватися положення п.2 ПКМУ 560 від 12/07/05 про те, що розмір тарифу визначається по кожному будинку окремо. Що при цьому має враховуватися?

Є порядок формування тарифів. За кожним визначенням і на мережі і на послуги. Треба подивитися порядок. Сьогодні передбачено порядком індивідуальних підхід. Залежно від поверховості, старості, ліфта. Це досить прогресивний підхід. Прийнятий в 2005 - 2006 роках. Це була постанова Кабміну.

Яка мінімальна ціна на новобудову у Києві і хто будує ?

Я не цікавився цією темою, і не знаю відповідь. Але я знаю, що набагато більше, ніж в інших регіонах. Я розумію, що ціна дуже велика. Розумію, якби на 20-40% ціна більша, але чому в кілька разів - не знаю.

Чому влада на місцях не дозволяє мешканцям переходити на альтернативне опалення при відсутності загального?

Сьогодні немає загальної заборони на встановлення індивідуальних систем опалення. Існують деякі заборони, зв"язані зі зручністю всіх жителів будинку. Централізоване або децентралізоване опалення, до яких підключені багатоповерхові будинки мають певні технології, і облаштування індивідуальних систем приводить до розбалансування цих систем. Виникають питання з аварійністю, зв"язані з діаметром труб, зручністю тощо. Я підписав наказ, що проходить узгодження з Мін"юстом. Може бути в цьому місяці він вийде, як нормативний акт. У ньому йдеться про те, що необхідно буде для встановлення індивідуальних систем. Для цього міськрадам потрібно прийняти рішення про систему теплопостачання міста. Тобто місто визначає, що йому потрібно вирішити в цьому плані. Можуть бути окреслені ділянки, де необхідно перевестися на індивідуальні системи. Двоповерхові будинки, прості будинки - у таких ситуаціях необхідний перехід. Одним словом, перше обмеження - рішення міськради. Друге - рішення 2/3 мешканців будинку. У такому випадку жодних інших обмежень немає. За прикладом інших міст України, стаємо свідками, коли є люди, що не мають грошей, їх ставлять перед фактом, що в них не буде загального опалення. В основному, ці люди не мають соціального захисту. І кидати їх не можна. Тому ми інформуємо місцеву владу про те, щоб вона вивчала всі нюанси, що відбуваються в їхніх містах.

Що ви хочете побажати присутнім тут?

Я б побажав, щоб у них ніколи не було проблем із ЖК послугами. Алчевськ своїми проблемами показав, наскільки важливо для населених пунктів житлово-комунальне господарство.

Як Ви ставитеся до російської та української мов?

Вважаю, що ця тема навіть не заслуговує дискусії. Будь-яка людина може говорити тією мовою, якою йому зручно. У нас є Конституція, у якій зазначене, хто і коли повинний говорити тільки українською мовою. Що ж стосується статусу російської мови, Я б цю тему на рівні політики зовсім не піднімав. Мені здається, що на сьогоднішній день нашому суспільству потрібні об"єднуючі теми, а ця тема, саме навпаки, роз"єднує. Я б цю тему на рівні великої політики опускав.



Источник: http://news.uaclub.net.ua/10_57373.html
Категория: Авторские материалы специалистов | Добавил: dez (28.11.2007) | Автор: Олександр Попов
Просмотров: 1418 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024