Приветствую Вас Гость | RSS Среда
15.05.2024, 13:08
Форма входа
Главная Каталог статей Регистрация Вход Поиск
Меню сайта
Категории каталога
Авторские материалы специалистов [5]
Авторские материалы профессионалов и специалистов в области жилищно-коммунального хозяйства
Материалы журналистов, аналитиков [22]
Материалы журналистов, аналитиков и других авторов, которым небезразличны проблемы жилищно-коммунального хозяйства.
Українск. центр нерухомої власності [11]
ТОВ «Група компаній «Український центр нерухомої власності»» - спеціалізована юридична компанія, основною метою діяльності якої є надання підприємствам житлово-комунального господарства послуг спрямованих на ліквідацію дебіторської заборгованості та підвищення платіжної дисципліни населення. Своїм клієнтам ми пропонуємо повний комплекс послуг на всіх етапах роботи із боржниками: • досудове врегулювання спорів; • судовий розгляд справ; • примусове стягнення боргу; • викуп боргів.
Друзья сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 382
Статистика
Главная » Статьи » Материалы Веб-ресурсов » Українск. центр нерухомої власності

Віктор ДЕЛЮРМАН: "УСІ ЗА СВОЇ БОРГИ МУСЯТЬ РОЗРАХУВАТИСЯ". ЯК ПРАЦЮЄ ПРИВАТНА СТРУКТУРА ПО СТЯГУВАННЮ КОМУНАЛЬНИХ БОРГІВ (2007/05/15)
У "ВГ" №12 ми надрукували листа нашої читачки "За що мене судити?", в якому вона нарікає, що за борги по теплопостачанню київська юридична фірма, котра працює зараз з комунальними боржниками у Кіровограді, обіцяє притягти до суду. А борги, мовляв, складалися не один місяць і були на те об'єктивні причини...
У цьому ж номері було опубліковане повідомлення про прес-конференцію у міськвиконкомі, яку провели начальник головного управління житлово-комунального господарства та керівники трьох комунальних підприємств. Вони розповідали про конкретні результати роботи згаданої фірми. Було зазначено, що мова йде про "Ріелті", котре займається у нашому місті продажем нерухомості і представляє інтереси отієї київської юридичної структури.
Як з'ясувалося, агентство нерухомості "Ріелті" ніякого стосунку до роботи з комунальними боржниками не має. Цим займається Кіровоградський відділ товариства з обмеженою відповідальністю "Український центр нерухомої власності". Саме товариство знаходиться в Києві, його підрозділ у Кіровограді очолює Віктор Делюрман. Він є, крім усього іншого, засновником агентства нерухомості "Ріелті" (може, тому й вийшла така плутанина), але в агентства — свій керівник, воно займається абсолютно конкретними питаннями на ринку нерухомості, і покладення на нього устами учасників прес-конференції функції по стягуванню комунальних боргів викликало з боку керівництва "Ріелті" і нерозуміння, і здивування.
Як зауважив Віктор Делюрман, якби на цю зустріч із журналістами запросили і його, він обов'язково прийшов би, відповів на всі запитання, які цікавили представників мас-медіа. І тоді, мабуть, непорозумінь і неточностей було б менше. Зокрема, і в довільному трактуванні деякими ЗМІ методів роботи очолюваного ним підрозділу як "вибивання боргів". "Ми ні з кого нічого не вибиваємо, — говорить Віктор Делюрман, — працюємо в рамках конкретного правового поля. За його межі не переступаємо. Але навіть чинне законодавство, хоч кажуть, що воно й не досконале, дає всі можливості змусити боржника платити. Якщо комунальні підприємства такої змоги не мають, то ми вирішуємо питання в комплексі".
Оскільки питань до структури, яка зайнялася в Кіровограді комунальними боргами, уже є немало і буде, мабуть, не менше, ми вирішили запросити Віктора Делюрмана до розмови.

— Ваша діяльність у Кіровограді — це фактично продовження київського експерименту. Чому виникла потреба перенести його у наше місто?

— Питання риторичне, однак від нього нікуди не дінешся: чому через борги тих, хто не платить, Кіровоград раз по раз залишається без води? Чому через боржників від поганого опалення взимку мусять страждати всі, бо в теплопостачальних підприємств просто не вистачає коштів, аби закупити достатню кількість газу?

У Києві проблеми з боргами не менші. Тому в одному з районів столиці — Оболонському — вирішили піти на своєрідний експеримент. З листопада минулого року ТОВ "Український центр нерухомої власності", на підставі укладеної з районним управлінням житлового господарства угоди, почало працювати з комунальними боржниками.

Резонанс з'явився відразу. Як тільки стали викликати цих людей на співбесіду (а серед боржників немало осіб при посадах і грошах), залунали дзвінки з різних структур, у тому числі і з владних, почалися перевірки за перевірками.

Але жодна перевірка не виявила хоча б найменшого порушення. В результаті перевіряючі сказали: "Люди, ви робите справу державної ваги. Працюйте".

— Чи відчуваєте ви такий же тиск у Кіровограді?

— Ще й як відчуваємо. Не буду називати прізвищ людей, які нам телефонували, перелік організацій, котрі вони представляють. Їх багато. Спектр таких звернень — від прохання не чіпати конкретного боржника до відвертих погроз.

— Якщо експеримент став поширюватись за межі Києва, значить він довів свою ефективність?

— Безумовно. За два минулорічні місяці надходження зросли на 500 тисяч гривень.

І в цьому році йде зростання надходжень. У січні після відповідної роботи з боржниками погашено боргів на суму 388 тисяч гривень, у лютому — понад 750 тисяч. Це досить серйозні цифри, щоб з ними не рахуватися.

У Кіровограді ми почали працювати з 16 січня. Минуло, як бачите, зовсім небагато часу. У нас сьогодні, можна сказати, закінчується підготовчий період. Ми накопичили певний перелік боржників (їх нам надали комунальні підприємства), уклали з ними угоди, підготували нормативну базу, створили відповідну комп'ютерну програму.

Але і за цей час, допоки йде підготовча робота, певну суму боргів уже повернули. Тільки за лютий по "Теплоелектроцентралі" вона склала 41,7 тисячі гривень, по "Кіровоградтеплоенерго" — 21 тисячу. З іншими підприємствами ще йдуть відповідні звірки.

— Все-таки, повертаючись до питання досвіду киян у роботі з комунальними боржниками...

— Шукаються варіанти, за допомогою яких можна було б вирішити питання погашення боргів. Кожен такий варіант боржнику пропонується, і він сам знаходить для себе найбільш прийнятний.

Які це варіанти?

Перший. Якщо у людини, котра має заборгованість за житлово-комунальні послуги, в свою чергу, є борги по заробітній платі чи інших відповідних виплатах, ми надаємо їй кваліфіковану безкоштовну юридичну консультацію, яким чином за рахунок цих боргів погасити житлово-комунальні. Якщо треба, допомагаємо вирішити питання про переведення коштів від організації, котра заборгувала, до комунальної служби.

До того ж у кожному конкретному випадку ми обов'язково вивчаємо можливості, яким чином сім'я може розрахуватися з боргами.

І тут підходимо до другого варіанту.

Якщо боржник працює, має заробіток, але не в змозі відразу погасити заборгованість, він може розрахуватися, взявши банківський кредит — 24 відсотки річних у гривнях і 14 відсотків в іноземній валюті. Ми при потребі можемо допомогти оформити такий кредит для погашення заборгованості.

— Але ж не кожен, навіть той, хто працює, на це погодиться. Бо крім немалої суми боргу доведеться платити ще й банку.

— Це справа абсолютно добровільна. Чому я й кажу: ми пропонуємо різні варіанти, а вже людина вибирає сама, на який їй погодитись.

Пояснюємо при цьому, що борги платити все одно доведеться. Їх ніхто нікому не спише. Це ж парадокс: комунальні підприємства, для того, щоб розрахуватися за газ, електроенергію, вимушені постійно брати у банку кредити під відсоток, тоді як боржники відсотків за свої борги не платять. Їм пеня не нараховується. І всі настільки до цього звикли, що вважають: так і треба.

Коли ми бесідуємо отут з боржниками, деякі з них кажуть: у нас проблеми. Однак навіть при наявності цих проблем за електроенергію і телефон вони платять систематично. Тому що ті служби не вмовляють і не переконують, а просто відключають.

— На прес-конференції у міськвиконкомі йшла мова і про те, що квартира боржника може бути обміняна на меншу за площею, а за рахунок різниці погаситься несплачена за комунальні послуги сума.

— Це теж один із варіантів, який ми пропонуємо. Справа в тому, що є люди, які й самі б хотіли обміняти квартиру (бо вона для них завелика і дорого обходиться), або продати свою і купити меншу, однак зробити цього не можуть, знову ж таки через борги. При їх наявності квартиру не можна приватизувати.

Тому ми радимо звернутися до агентства нерухомості "Ріелті". Товариство "Український центр нерухомої власності" підписало з цим агентством угоду про співпрацю.

Але це абсолютно не означає, що людина не може звернутися до будь-якого з інших агентств, які легально працюють на ринку нерухомості.

— Ви перерахували варіанти, які пропонуєте боржникам для залагодження справи. А якщо на жоден з них співбесідник не погоджується і грошей, щоб розрахуватися, теж не має?

— Ми попереджуємо боржника, що з цієї ситуації є два виходи: або він знаходить способи добровільної сплати заборгованих комунальних платежів, або кошти будуть стягнуті з нього примусово за рішенням суду. Який, до речі, може збільшити суму боргу на суму наших витрат.

Якщо ж складається ситуація, як у жінки, що написала вам листа, то для допомоги такій категорії людей існують різноманітні фонди, благодійні організації, врешті-решт, депутати різних рівнів, до яких можна звернутися з проханням про допомогу. Але комунальні підприємства вимушеним спонсором у цій ситуації бути не повинні.

До речі, всім, хто має невеликі доходи, ми обов'язково підказуємо, куди можна звернутися за допомогою. Більш ніж переконаний, що радили подібне і вашій читачці. От тільки чи скористалася вона такою порадою, невідомо. Судячи з того, що такий лист у газеті з'явився, мабуть, ні.



— Спасибі за розмову.


Источник: http://ucnv.com.ua/?module=articles&page=1
Категория: Українск. центр нерухомої власності | Добавил: dez (30.11.2007) | Автор: Вечірня Газета
Просмотров: 1499 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Copyright MyCorp © 2024